Deklaracji dostępności

Print Drukuj

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony www.sepolnokrajenskie.praca.gov.pl.

Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji: .

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej,
  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
  • formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych.
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie deklaracji dostępności

  • Oświadczenie sporządzono dnia:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jarosław Piszczek, j.piszczek@pup.sepolno.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 523881350. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania, zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Urząd Pracy w Sępólnie Krajeńskim z siedzibą na II piętrze budynku głównego przy ul. Tadeusza Kościuszki 11, 89-400 Sępólno Krajeńskie.
1. Obiekt posiada trzy wejścia:
- główne wejście od ul. Tadeusza Kościuszki, za  automatycznymi przeszklonymi drzwiami znajdują się schody;
- poprzedzone schodami wejście do nowego skrzydła budynku, od Centrum Medycznego Spamed, za drzwiami znajdują się schody;
- wejście z lewej strony budynku, od Centrum Medycznego Spamed – winda - jedyne wejście dla osób na wózkach, można dostać się na trzy kondygnacje budynku głównego.
2. Osoby poruszające się na wózkach mają swobodny dostęp tylko do korytarza i pomieszczeń budynku głównego (bez nowego skrzydła) po skorzystaniu z windy.
3. Winda wyposażona jest przyciski oznaczone alfabetem Braille'a oraz dostępne są komunikaty głosowe.
4. Po wyjściu z windy na każdym poziomie budynku głównego po prawej stronie znajdują się plany tyflograficzne z funkcją multimedialnej informacji.
5. Sekretariat Powiatowego Urzędu Pracy po wyjściu z windy znajduje się po prawej stronie korytarza na II piętrze budynku.
6. W budynku szklane drzwi są oznaczone kontrastową taśmą.
7. Schody są wyposażone w poręcze z nakładkami w języku Braille'a.
8. Stopnie schodów w całym budynku są oznaczone kontrastowymi pasami.
9. Toaleta dla osób z niepełnosprawnościami jest na parterze budynku, w toalecie jest przycisk alarmowy. Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami na I i II piętrze budynku.
10. Wszystkie pomieszczenia w budynku są oznaczone tabliczkami z napisami w alfabecie Braille'a.
11. W całym budynku są znaki ewakuacyjne z alfabetem Braille’a.
12. Przed budynkiem są 2 miejsca parkingowe wyznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
13. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
14. Na każdym z trzech poziomów budynku głównego znajduje się mata ewakuacyjna dla osób niepełnosprawnych.
15. Na I piętrze (na korytarzu obok Wydziału Komunikacji i Dróg) przy schodach głównych) znajduje się defibrylator.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Istnieje możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego online. W sekretariacie Starostwa Powiatowego w Sępólnie Kraj. na I piętrze, można skorzystać z mobilnej pętli indukcyjnej SmartLoop.

Aplikacje mobilne

Aplikacja ePraca

Aplikacja ePraca -  Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS)  udostępnia następująca aplikację mobilną. Aplikację można pobrać bezpłatnie:
1) w sklepie Google Play na urządzenia mobilne z systemem Android.: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.epraca
2) w sklepie AppStore na urządzenia mobilne z sytemem iOS: https://apps.apple.com/pl/app/aplikacja-epraca/id1601823469?l=pl

Informacje o publikacji dokumentu