Priorytety wydatkowania środków KFS na rok 2025 ustalone przez MRPiPS to:
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.
- Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.
- Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji w miejscu pracy.
- Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m. in. Szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania i różnorodnej kultury organizacyjnej.
- Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.
- Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych i opiekuńczych.
- Rozwój umiejętności cyfrowych.
- Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.
Po określeniu limitu środków na 2025 rok powiatowi kolneńskiemu, na stronie internetowej oraz w siedzibie urzędu zostanie ogłoszony nabór wniosków pracodawców o przyznanie środków z KFS na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego.
Prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na środki KFS do 27.11.2024 r. (środa). Zapotrzebowanie należy złożyć w siedzibie urzędu pok. Nr 7, faxem pod nr tel. 86 278 95 14 lub drogą elektroniczną na adres: hanna.kowalczyk@kolno.praca.gov.pl
Zgłoszenie zapotrzebowania nie jest równoznaczne z zarezerwowaniem środków KFS
Więcej Informacji można uzyskać w Powiatowym Urzędzie w Kolnie w pokoju nr 7 lub nr telefonu: 86 278 95 22